Távirányítású lézerek segítségével bontanák le az atomerőműveket
2016-11-25 17:00:16
Az angol OC Robotics 2016 augusztusában sikeresen vágott szét atomerőművekben használt acélalkatrészeket, méghozzá egy távirányítású lézervágóval.
Az angol OC Robotics 2016 augusztusában sikeresen vágott szét atomerőművekben használt acélalkatrészeket, méghozzá egy távirányítású lézervágóval.
Magyarországon 2015-ben a KÁT keretében 2438,24 gigawattóra villamosenergiát értékesítettek, ebből 2402,31 gigawattóra volt megújuló
A 72. stratégiai partnerségi megállapodás aláírásával a világ legnagyobb acélgyártással, autó-, gép- és építőipari alkatrészek gyártásával foglalkozó vállalata vált Magyarország stratégiai partnerévé.
November közepén egy nap a hazai hitelesített rendszerterhelés elérte az idei legmagasabb, 2001 óta pedig a harmadik legmagasabb értéket.
A gyógyszeripari társaság egy nagysebességű fecskendőtöltő és átnéző gépsort telepít üzemébe.
A Cerbona-termékeket gyártó Naponta Kft. 250 millió forintos beruházással bővítette termelését Székesfehérváron.
Két kínai cég is érdeklődik Csernobil szebb napokat látott városa iránt. Sikeres engedélyezés esetén akár már 2017-ben elkezdhetik építeni a telepet.
Az amerikai orvostechnológiai vállalat 34 milliárd forintos beruházással bővíti üzemét, ebből a kormány 2,7 milliárd forintot áll.
A faipari laptermékeket gyártó cég 6,2 milliárd forint saját beruházással építette fel az új részleget.
A fejlesztés várományosa, a 6 hektáron elterülő Siemens Power and Gas budapesti, Késmárk utcai üzeme gáz- és gőzerőművekbe gyárt turbinalapátokat és nagy méretű acélkomponenseket.
Megújult az energetikai auditorok és energetikai auditáló szervezetek adatszolgáltatásához szükséges nyomtatvány, valamint az energetikai auditálására kötelezett nagyvállalatok regisztrációjához kapcsolódó űrlap.
A nyertesek között bőven akadnak ígéretes műszaki projektek is, tekintve, hogy a "B" alprogram csak és kizárólag az anyagtudományi és technológiai kutatások számára lett létrehozva.
Az Irinyi Terv iparstratégia megvalósítását a kormány 2 milliárd forintos keretösszeggel támogatja, a kérelmeket mostantól lehet benyújtani.
Nézze meg öt percben az észtországi Narva folyó mentén létesített erőmű építését!